Banánovo pistáciový cheesecake

Príprava / Varenie

60 min

Počet porcií

12 porcií

Náročnosť receptu

Jednoduchý

Počet ingrediencií

10 ingrediencií

Ingrediencie

Piškóty (korpus)
300 g
Maslo (korpus)
100 g
Banány (prvá plnka)
2 ks
Biely jogurt (prvá plnka)
150 g
Smotana na šľahanie (druhá plnka)
180 ml
Mascarpone (druhá plnka)
250 g
Tvaroh (druhá plnka)
250 g
Pistáciový krém (druhá plnka)
3 PL
Mlieko plnotučné (druhá plnka)
2 PL
Ovocie
Na dekoráciu
Banánovo pistáciový cheesecake

Príprava a postup

1

Pri tomto recepte nieje až tak atraktívne že je to cheesecake, ale jedinečnosť použitia pistáciového krému v kombinácii s banánom je pre tento dezert je naozaj skvelá. Postup prípravy je jednoduchý. Pripravíme si potrebné suroviny podľa receptu tortovú formu si zo spodu vystelieme papierom na pečenie a môžeme začať. 

2

V malom hrnci si rozpustíme maslo, ktoré si necháme následne prechladnúť. V mixéry si rozdrvíme piškóty alebo sušienky a hotovú drť presypeme do misy kde ju zmiešame s prechladnutým maslom a dobre premiešame. Touto hmotou rovnomerne vystelieme spodok tortovej formy.

 

3

V menšej mise si vidličkou roztlačíme banány a premiešame ich s bielym jogurtom. Takto pripravenú prvú vrstvu dáme na piškótový korpus. Keďže aj banány aj pistáciový krém sú samé o sebe sladké ingrediencie, nebudeme do dezertu pridávať žiaden ďalší cukor. 

4

Vo väčšej mise si ručným mixérom vyšľaháme smotanu na šľahanie (do tuha) do ktorej po vyšľahaní postupne pridávame mascarpone, tvaroh, mlieko a pistáciový krém. Po pridaní mascarpóne stiahneme otáčky mixéra, aby sa nám krém nezrazil. Šľaháme len kým sa nám ingrediencie nespoja a nevytvoria hladký krém (dávame pozor aby sme krém neprešľahali). Hotový krém rovnomerne rozotrieme na vrch ako poslednú vrstvu. 

5

Takto pripravený koláč odložíme do chladničky na 24 hodín aby nám krém stuhol. Po stuhnutí môžeme koláč dozdobiť podľa vlastnej fantázie (my sme využili sezónne ovocie, sušené kvety a lyofilizovaný banán). Takýto svieži koláč párujeme s pohárom dobre vychladeného Prosecca. 

Suroviny na tento recept môžeš kúpiť aj tu!

Banánovo pistáciový cheesecake