Čokoládovo - škoricové crinkles

Príprava / Varenie

240 min

Počet porcií

6 porcií

Náročnosť receptu

Jednoduchý

Počet ingrediencií

11 ingrediencií

Ingrediencie

Hladká múka na sladké pečenie
225 g
Kryštálový cukor
100 g
Maslo
60 g
Čokoláda min 70%
225 g
Vajcia
2 ks
Vanilková aróma / Vanilkový lusk
Podľa chuti
Prášok do pečiva
1 čl
Soľ
Štipka
Mletá škorica
1 čl
Škoricový cukor
Na obaľovanie
Práškový cukor
Na obaľovanie
Čokoládovo - škoricové crinkles

Príprava a postup

1

K Vianociam patrí rôzne čajové pečivo na ktorom si pochutnávame počas celých sviatkov. Pripravme si spolu tieto super čokoládovo-škoricové crinkles.

2

Začneme tým, že si vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu spolu s maslom. Čokoládu necháme trochu vychladnúť a medzi tým si mixérom vyšľaháme vajíčka s cukrom do peny. Následne začneme pridávať prechladnutú čokoládu a vanilkový lusk alebo arómu, ktorú zapracujeme do cesta.

3

Preosejeme si múku, vmiešame do nej prášok do pečiva, škoricu, soľ a začneme primiešavať do vypracovanej hmoty. Všetko spolu dobre zmixujeme a spojíme. Hotové cesto zakryjeme fóliou a dáme odstáť do chladničky na minimálne 3 hodiny (najlepšie však cez noc).

4

Na druhý deň alebo po 3 hodinách cesto vyberieme, pripravíme si dve mištičky do jednej nasypeme škoricový cukor a do druhej práškový cukor. Z cesta si vytvarujeme guličky o veľkosti cca 2 centimetre. Guličky obalíme v škoricovom cukre a následne v práškovom cukre. Pripravíme si plech na pečenie vystlaný papierom na pečenie a uložíme naň guličky. Guličky neukladáme veľmi na tesno pretože nám ešte narastú.

5

Predhrejem si rúru na 170 stupňov Celzia a crinkles pečieme 10-12 minút. Hotové crinkles necháme vychladnúť a uložíme do plechového boxu a vychutnávame počas celých sviatkov.

Suroviny na tento recept môžeš kúpiť aj tu!

Čokoládovo - škoricové crinkles