Citrusové palacinky

Príprava / Varenie

60 min

Počet porcií

4 porcie

Náročnosť receptu

Jednoduchý

Počet ingrediencií

13 ingrediencií

Ingrediencie

Múka "Dolci e frolle" (cesto)
200 g
Vajíčka (cesto)
2 ks
Mlieko (cesto)
300 ml
Sýtená minerálka (cesto)
100 ml
Vanilínový cukor (cesto)
20 g
Olej (cesto)
100 ml
Soľ (cesto)
Štipka
Mascarpone (krém)
250 g
Citrónový džem (krém)
2 PL
Vanilínový cukor (plnka)
2 ČL
Mlieko (plnka)
100 ml
Čučoriedky
Na dekoráciu
Citrónová šťava (plnka)
Podľa chuti
Citrusové palacinky

Príprava a postup

1

Palacinky sú skvelou sladkou pochúťkou, ktorú milujú malí i veľkí. Tomu čím ich naplníte sa medze nekladú. Tento recept sa nesie v znamení talianskych osviežujúcich chutí. Pripravíme si všetky potrebné ingrediencie, väčšiu misku, mixér, panvicu a môžeme sa pustiť do samotnej prípravy. 

2

Ingrediencie budeme pridávať postupne v takom poradí ako ich máme uvedené v ingredienciách. Vyšľaháme si vajíčka s vanilínovým cukrom do peny. Za stáleho miešania pridávame k vajíčkam olej, následne mlieko, hladkú múku a v závere minerálku a soľ.

3

Hotové palacinkové cestíčko necháme 15 minút odstáť.

4

Predhrejeme si panvicu a začneme piecť palacinky. Keďže sme do cesta pridali olej nie je potrebné panvicu potierať olejom. Palacinky sa Vám vôbec nebudú lepiť a nebudú ani mastné.

5

Hotové palacinky si zatiaľ necháme bokom a pustíme sa do prípravy lahodnej plnky. My milujeme kombináciu osviežujúcich a sladkých chutí, ktoré sa v konečnom dôsledku krásne dopĺňaju. 

6

V stredne veľkej mise spolu jemne vymiešame mascarpone, mlieko, cukor, citrónový džem a pár kvapiek citrónovej šťavy. Dávame pozor aby sme mascarpone neprešľahali. V prípade, že máte krém príliš hustý stačí pridať trošku mlieka. Nakrájame si časť čučoriedok na menšie kúsky, ktoré budeme neskôr pridávať do palaciniek. 

7

Vopred pripravené palacinky naplníme týmto citrusovým krémom a posypeme kúskami čučoriedok. Zrolujeme a konce palaciniek odrežeme. Palacinky servírujeme vo zvislej podobe šikmo prekrojené cez stred (viď foto), palacinky môžme ešte dozdobiť čučoriedkami. K tomuto druhu dezertu sa skvelo hodí biele víno Sangiovese inBianco. 

Suroviny na tento recept môžeš kúpiť aj tu!

Citrusové palacinky