Lieskovcovo - brusnicové biscotti

Príprava / Varenie

60 min

Počet porcií

8 porcií

Náročnosť receptu

Stredná

Počet ingrediencií

11 ingrediencií

Ingrediencie

Múka na sladké pečenie
360 g
Hnedý cukor
135 g
Prášok do pečiva
1 čl
Soľ
Štipka
Vajíčka
3 ks
Vanilková aróma / Vanilkový lusk
1-1/2 čl
Lieskové orechy
100 g
Brusnice
100 g
Smotana
100 ml
Horká čokoláda
100 g
Maslo
Na vymastenie
Lieskovcovo - brusnicové biscotti

Príprava a postup

1

Pred samotnou prípravou receptu si vyberieme vajíčka a necháme ich postáť pri izbovej teplote. Pripravíme si všetky potrebné suroviny a predhrejeme si rúru na 250°C

2

Vo veľkej mise si zmiešame múku, cukor, prášok do pečiva a soľ. Na panvici si na sucho opečieme nasekané lieskové orechy a necháme vychladnúť.

3

V malej miske rozšľaháme vajíčka (vajíčka musia mať izbovú teplotu) a vanilkovú esenciu alebo čerstvú vanilku. Miešame kým sa nám nevytvorí krásna pena a v nej bublinky. Túto zmes následne pridáme do veľkej misy k suchým ingredienciám spolu s nasekanými lieskovcami a brusnicami – všetko spolu dobre premiešame vareškou/rukami.

4

Keď máme hmotu skro spojenú preložíme si ju na pracovnú dosku (môžeme ju trochu pomúčiť) a rukami spájame cesto kým nie je kompaktné. Vznikne nám lepkavé cesto, ktoré si rozdelíme na dve polovice.

5

Vymastíme si plech a pomúčime si ruky, ktorými vytvarujeme 2 bochníky cca 10 cm dlhé a 2 cm vysoké. Preložíme ich na plech a vložíme do rúry. Pečieme cca 10-15 minút alebo do zlatista.

6

Upečené bochníky vyberieme z rúry na mriežku a necháme prechladnúť cca 10 minút. Rúru stiahneme na 180°C. Bochníky následne prenesieme na dosku na krájanie; šikmo nakrájame zúbkovaným nožom na 1-1,5cm plátky. Plátky ukladáme na plech šikmo na seba aby sa zľahka prekrývali. Pečieme ďalších 8-10 minút alebo do zhnednutia. 

7

Medzitým si ohrejeme smotanu odstavíme ji a roztopíme v nej čokoládu. Miešame  do hladka. Hotové vychladnuté biscotti pofŕkame pripravenou čokoládou a môžme podávať s červeným sladkým vínom typu Primitivo. 

Suroviny na tento recept môžeš kúpiť aj tu!

Lieskovcovo - brusnicové biscotti