Bezlepkové špagety s marinovaným lososom

Príprava / Varenie

20 min

Počet porcií

2 porcie

Náročnosť receptu

Stredná obtiažnosť

Počet ingrediencií

13 ingrediencií

Ingrediencie

Losos filety
400 g
Bezlepkové špagety
250 g
Pistáciové pesto
100 g
Parmezán
100 g
Olivový olej
4 pl
Bylinková soľ na ryby
Podľa potreby
Hrubozrnná soľ
Podľa potreby
Čerstvé cherry paradajky
Podľa potreby
Bazalka vňať
Podľa potreby
Čierne korenie
Podľa potreby
Citrón/citrónová šťava
1 ks
Pomaranč
1 ks
Bylinky
Na dekoráciu
Bezlepkové špagety s marinovaným lososom

Príprava a postup

1

Tento recept je jednoduchý, ale celkom atraktívny na letné dni. Pripravíme si filety lososa s kožou, okoreníme si korením na ryby a zalejeme olivovým olejom. Takto necháme odstáť v chladničke aspoň dve - tri hodiny. Do hrnca si dáme variť osolenú vodu a taktiež si pripravíme panvicu kde budeme spájať bezlepkové špagety s pestom a parmezánom.

2

V čase keď nám voda vrie, vložíme do nej špagety a zároveň si vyberieme z chladničky marinované filety lososa. Pripravíme si inú panvicu v ktorej si opečieme lososa z vrchnej strany a následne si ho položíme na kožu (na tej istej panvici si môžme zagrilovať aj celý strapec cherry paradajok). Lososa opekáme tri minúty a prelejeme šťavou z 1/2 vytlačeného citróna/citrónovej šťavy a pomaranča. Zredukujeme a pridáme kúsok masla na zjemnenie. Lososa prikryjeme a povenujeme sa špagetám, ktoré už budeme mať určite uvarené.

3

Uvarené špagety scedíme do sita a teplou vodou opláchneme aby sme špagety zbavili prebytočného škrobu. V opačnom prípade by sa nám na panvici zlepili. Takto opláchnuté vložíme do vyhriatej panvice, pridáme k nim pistáciové pesto, nastrúhaný parmezán a spolu premiešame. V prípade potreby môžme trocha osoliť a okoreniť.

4

Teraz môžme pristúpiť k servírovaniu, lebo sa už určite nevieme dočkať prvého sústa. Na tanier si navrstvíme špagety s pistáciovým pestom a na ne si poukladáme filety lososa, ktoré ozdobíme grilovanými cherry paradajkami, tymiánom, alebo bazalkou podľa dostupnosti vňate. Kto obľubuje parmezán, smelo si môže ešte pridať. K tomuto jedlu nesmie chýbať úžasne vychladené suché biele víno typu Sangiovese.

Suroviny na tento recept môžeš kúpiť aj tu!

Bezlepkové špagety s marinovaným lososom