STREGA

LEGENDA O ČARODEJNÍCIACH Podľa známej legendy z Beneventa sa v noci na rozľahlej promenáde „Noce Magico“ zhromaždilo dvetisíc alebo viac čarodejníc, považovaných za najkrajšie. Tieto dámy čarodejnice tancovali sabat a vytvorili tak magický elixír, ktorý spojil srdcia párov, ktorí ho večne popíjali.

Príbeh sa začína krátko pred zjednotením Talianska s Giuseppe Albertim, prezieravým podnikateľom z Kampánie. Strega sa narodila v roku 1860 v Benevente, kde dodnes stojí historická továreň rodiny Alberti, situovaná neďaleko železničnej stanice. Práve tu sa vyrába známy likér Strega a lahodné cukrárske špeciality. V súčasnosti predstavuje spoločnosť Strega Alberti Benevento S.p.A. vynikajúci príklad tradičného „priemyselného modelu“, ktorý je typický pre južné Taliansko.

Vedenie a vlastníctvo spoločnosti je dodnes v rukách rodiny Alberti, čo je tradícia pokračujúca už po šesť generácií. Tajomstvo úspechu Strega Alberti spočíva v úspešnom zlúčení remeselnej zručnosti s technologickým pokrokom. Dejiny ukázali, že každá fáza spracovania, hoci vývojová, zachovala starodávnu múdrosť majstrov cukrárov a likérov. Vďaka tomu sa Strega Alberti stala jednou z najrozšírenejších a najznámejších značiek na svete. Naše produkty sa tešia obľube nie len v Taliansku, ale aj v 50 krajinách sveta vrátane USA, Argentíny, Mexika a Austrálie, a samozrejme aj v krajinách Európskeho spoločenstva.

V roku 1860 zakladateľ Giuseppe Alberti okamžite pochopil význam blízkosti železničnej stanice, aby mohol svoj produkt distribuovať po celej krajine. Odhodlanie a ovládanie remesla vedie k vytvoreniu produktov najvyššej kvality, ktoré odolali stovkám pokusov o napodobnenie, no žiadny z nich nebol úspešný. Spoločnosť, bohatá na históriu, je hlboko zakorenená v území plnom hodnôt: Sannio
Toto je príbeh Strega Alberti Benevento, spoločnosti, ktorá stála u zrodu legendárneho likéru Strega a ktorá je dodnes synonymom výnimočnej kvality a tradície.

STREGA