ANDREA MILANO

Už v roku 1889 začal Nicola Milano vyrábať ocot s jasným zámerom - dosiahnuť neprekonateľnú kvalitu. Jeho syn Andrea, po ktorom je spoločnosť pomenovaná, pokračoval v otcových šľapajach. Vždy ctil učenie, ktoré mu bol odovzdané. Aj v týchto začiatkoch bol náš ocot výsledkom harmónie surovín, oddanosti ľudí a adekvátnej technológie. Od roku 1889 Andrea Milano neustále zdokonaľuje svoje techniky výroby, pričom nikdy nezabudli na octársku tradíciu. Staré drevené sudy sa dnes striedajú s modernými okysličovačmi, ale naše dedičstvo a skúsenosti nabité počas viac, ako storočia zostali neporušené.

V deväťdesiatych rokoch viedla firmu štvrtá generácia, pod vedením Andreu a Francesca, našu spoločnosť k expanzii a medzinárodnej prítomnosti, vrátane získania histórickej octovne v Modene. Táto octovňa je teraz naším pokladom a zároveň motivačnou silou pre výrobu balzamikového octu z Modeny. Dnes, v našej piatej generácii s prínosom Fabia a Marcella, je Acetificio Andrea Milano jedným z popredných výrobcov octu s troma závodmi v Taliansku a exportom do 65 krajín sveta.

Starostlivý výber surovín z talianskej produkcie nám umožňuje vytvárať jedinečné výrobky, ktoré zachovávajú chute a zážitky, ktoré by inak upadli do zabudnutia. Naše spojenie minulosti a budúcnosti, tradície a inovácie, je jedným z našich hlavných cieľov. Umenie vytvárania perfektného octu nemá vek, rovnako ako naše skvelé ochutnávky. Jedlo je súčasťou našich životov, rovnako ako predstavivosť, potešenie z objavovania a zázrak zmien. Pozretie sa do budúcnosti s ohľadom na minulosť je jedným z našich cieľov. Naša chuť k objavovaniu a inováciám v budúcich produktoch nikdy neporušila firemnú kultúru, ktorá pretrváva od roku 1889 až dodnes.

ANDREA MILANO