Primitivo.sk - Miesto s nefalšovanou talianskou atmosférou.

Otvoriť Primitivo - potraviny s talianskymi produktmi spojené s vinotékou a kaviarničkou v jednom, vznikol ako spontánny nápad pri posedení a ochutnávke vín. V čase, kedy sme rozmýšľali nad otvorením Primitivo sa v Prešove nenachádzal podobný koncept prevádzky. Preto sme sa rozhodli využiť príležitosť a priniesť do mesta malý kúsok Talianska v podobe kvalitných talianskych vín a talianskych produktov, v prostredí dovolenkovej atmosféry. S podnikaním sme v tom čase nemali skoro žiadne skúsenosti, ale to nás neodradilo aj keď začiatky neboli vôbec jednoduché. S pomocou rodiny a známych sa postupne naša vízia o prevádzke Primitivo naplňovala. Názov Primitivo vznikol úplnou náhodou, pri posedení v spoločnosti rodiny, vína a talianskeho jedla, kedy sa všetkým myšlienka názvu páčila.V tej chvíli bolo rozhodnuté. Je to originálny názov, ktorý si ľudia ľahko zapamätajú, lebo im príde vtipný, netradičný alebo aj neslušný v spojitosti so slovom primitív v slovenčine. Doslovný preklad slova primitivo je „jednoduchý“, no zároveň je Primitivo odroda hrozna. Zvyčajne sa pestuje na juhu Talianska a vyrába sa z neho preslávené a výborné červené víno, ktoré sme si obľúbili a spoznali, ešte pred založením prevádzky Primitivo Prešov. Pri založení prevádzky sme chceli priniesť na trh produkty, ktoré nie sú bežne dostupné v obchodoch a na našom trhu. Od začiatku otvorenia Primitiva mali možnosť naši zákazníci ochutnať vína, kávu a iné produkty z našej ponuky. Rovnako aj prostredie, v ktorom sa Primitivo nachádza, sme sa časom snažili prispôsobiť, aby sa zákazníci cítili príjemne, uvoľnene a aby im to prostredie pripomínalo kúsok Talianska.

O nas obrazok
O nas obrazok
O nas obrazok
O nas obrazok

Talianske produkty v našej ponuke sme dobre poznali a preto sme sa snažili zákazníkom pri návšteve prezentovať výhody produktov. Taktiež sme chceli poskytovať rady z vlastnej skúsenosti. Napríklad, ako pripravovať talianske jedlá ako cestoviny, rizoto, omáčky a pod. V neposlednom rade sme chceli ľudí učiť ako správne degustovať víno, ako ho správne podávať, aké odrody hrozna existujú a veľa iného. Postupne sme si zo svojich prvých zákazníkov vytvárali komunitu s rovnakou vášňou a láskou k Taliansku, z ktorých sú dodnes mnohí dobrí priatelia, známi a podporovatelia.

Začiatky boli náročné, ale čo zvykne byť nenáročné, nestojí zato. Viki sa na začiatku starala o chod prevádzky a komunikáciu so zákazníkmi a Pepito zabezpečoval organizačnú a finančnú stránku Primitiva. Spoločný perfekcionizmus a entuziazmus nás oboch posúval vpred k neustálemu pokroku. Myšlienka rozvoja nás priviedla k hľadaniu nových zamestnancov, čo nebolo a ani nie je jednoduché. Veľa šikovných a mladých ľudí odchádza za lepšími podmienkami pracovať do zahraničia. Postupne sa nám podarilo vytvoriť tím veľmi šikovných ľudí, s ktorými zvládame každodenné pracovné povinnosti, začo im veľmi ďakujeme.

Primitivo je spojenie predajne, bistra, kaviarne, vinotéky a e-shopu v jednom. Je to miesto na stretnutie s priateľmi, s príjemnou talianskou dovolenkovou atmosférou, kde si môžete vychutnať výbornú taliansku kávu, víno a talianske delikatesy. Predstavuje náš projekt, ktorý sme budovali od začiatku so skutočným nadšením spolu s ľuďmi, ktorí nám neúnavne pomáhali. Zároveň je to miesto, kde zabudnete na starosti bežných dní a cítite sa, ako v Taliansku.

Odpovedali Pepito a Viki na otázku, ako by charakterizovali ich úspešný koncept podnikania s názvom Primitivo.

Nádych Talianska v dokonalo premyslenom priestore

Takto to niekedy vyzeralo u nás…

Takto to vyzerá teraz u nás…

Výnimočnosť priestoru prevádzky je v prvom rade lokalita. Celý priestor je situovaný v súkromnom dvore centra mesta Prešov, v ktorom prevláda pokojná atmosféra a množstvo zelene. V začiatkoch podnikania sa pred prevádzkou nachádzali iba 3 malé stolíky pri ktorých sa dala vychutnať kvalitná talianska káva, víno, prosecco, drinky a k tomu nárez talianskych salám. Neskôr sme sa pustili do zásadnej rekonštrukcie, spravili sme terasu, ktorá naše podnikanie posunula o veľký krok vpred. Z troch pôvodných stolíkov sa v priebehu mesiaca stala nádherná terasa, na ktorú pribudli ďalšie stoly a stoličky s tradičnými károvanými podsedákmi, ktoré skvele dotvorili taliansku atmosféru. Veľkou pýchou na terase sú muškáty, ktoré zútulňujú exteriér. Zároveň k dotvoreniu atmosféry napomáha vonkajšie osvetlenie, ktoré spríjemní letné i zimné večery. Zaujímavosťou sú aj ručne kreslené tabule či menu a v pozadí príjemná talianska hudba – to je Primitivo. Priestor je typický nielen svojou príjemnou energiou, ale aj rodinnou atmosférou.

Interiér tvorí malá vstupná časť a miestnosť plná spomienok na významné akcie, úspechy a momenty so zákazníkmi. Ďalšou miestnosťou je degustačná časť s tapetou talianskej uličky, ktorá opticky zväčšuje priestor a navodzuje atmosféru, ako keby ste si vychutnávali kávu v malej talianskej uličke plnej muškátov. V tejto miestnosti si môžete posedieť a dopriať naše kvalitné vína, lahodnú kávu alebo jedlo, ktoré ponúkame. Hlavnou a najväčšou časťou interiéru je predajňa s barom, v ktorej nájdete všetky produkty a zároveň je to miesto, kde sa s láskou a precíznosťou pripravujú objednávky pre našich zákazníkov. Posledná miestnosť je zadný priestor, ktorý bol využívaný ako malý skladík, no teraz je z toho kuchynská časť, v ktorej sa pripravujú tradičné talianske antipasti – nárez talianskych mäsovo-syrových špecialít doplnený o taliansku nakladanú zeleninu a bagetky, výborné panini, ale aj šaláty a dezerty. Príjemnú atmosféru dodávajú aj klembovité a vysoké stropy historickej budovy. Keďže naše interiérové priestory nie sú vôbec veľké, využívame ich tak, aby každý centimeter bol využitý správne a prispel k dokonalému fungovaniu prevádzky.

Rovnako ako v exteriéri, aj v interiéri sme sa snažili dosiahnuť útulnú taliansku a domácku atmosféru s vhodne zvolenými doplnkami, vybavením a s príjemnými dekoráciami, aby sa to zákazníkom páčilo.

Produkty a služby ponúkané a predávané s láskou k Taliansku

Naše „MENU“ sezónne meníme a dopĺňame, aby sme prinášali zákazníkom nové chute. V letnej sezóne to je hlavne prosecco a káva, ktoré neodmysliteľne patria k Taliansku, osviežujúce limonády, spritzy a alkoholické či nealkoholické drinky. V zimnom období prevládajú červené vína, talianske horúce čokolády, čaje, varené vína a punče. V zimných mesiacoch, v porovnaní s letnými, naši zákazníci častejšie siahajú po potravinách z našej ponuky. Obľúbené sú aj povestné panini a antipasti, ktoré sa tešia obľube celoročne. V predvianočnom období si zákazníci zamilovali naše darčekové balíčky a darčekové koše, ktoré sú vytvárané z našich produktov a originálne zabalené v drevených debničkách.

K špeciálnym akciám, ktoré Primitivo ponúka patria degustácie vína, súkromné degustácie v kruhu priateľov, ale aj verejné riadené degustácie na rôzne témy, v našom, aj externom prostredí.

Každoročnou výnimočnou udalosťou sú narodeniny Primitiva, ktoré oslavujeme začiatkom mesiaca júl. Ide o akciu pre našich zákazníkov, kde im pri dobrom drinku, či víne večer spríjemňuje živá hudba.

Zákazníkom ponúkame aj cateringové služby v podobe občerstvenia pripravovaného z našich talianskych surovín. V prípade záujmu dokážeme pripraviť degustácie vína priamo na oslave alebo firemnom večierku, no zabezpečujeme aj firemné balíčky, darčekové koše pre zamestnancov a obchodných partnerov.

Naša ponuka služieb

Internetový obchod s ponukou kvalitných produktov z Talianska

Primitivo nie je iba kamenná prevádzka, ale aj internetový obchod so širokou ponukou kvalitných produktov z Talianska.

„Myslíme si, že nápad vytvoriť e-shop prišiel postupne s vývojom. Povedali sme si, že online predaj bude v priebehu času iba napredovať a stále sme sa mali chuť rozvíjať a ísť s dobou. Obchod zameraný na lokálne miesto je super, ale s e-shopom dokážeme naše produkty ponúkať ľuďom po celom Slovensku a postupom času aj v zahraničí. Preto naše produkty chceme predávať aj prostredníctvom e-shopu primitivo.sk. S naším odhodlaním a víziou spolu s pomocou našich spolupracovníkov sme vytvorili taliansky internetový obchod, ktorý plánujeme rozvíjať, aby sme zákazníkom priniesli rôzne typy talianskych produktov. Tešíme sa nato.“

Uvedomujeme si rozdiely medzi kamennou prevádzkou a e-shopom, čo sa snažíme aj využívať v rôznych obdobiach. Primitivo prevádzka sa nachádza na východe Slovenska, kde kúpna sila a životná úroveň nie je vysoká a turizmus nie je veľmi rozbehnutý tak, ako by byť mohol, preto sme sa rozhodli začať s e-shopom.

Budúcnosť podnikania je v neustálom napredovaní

Budúcnosť nášho podnikania vidíme predovšetkým v napredovaní, zlepšovaní a zmenách. Čo sa týka prevádzky Primitivo, je naším cieľom rozširovanie a skrášlenie exteriérových a interiérových priestorov, rozširovanie ponuky jedla pripravovaného z našich talianskych produktov a možné vytvorenie sietí predajní Primitivo aj v iných mestách po Slovensku. S e-shopom Primitivo.sk chceme rozširovať ponuku talianskych produktov, vytvoriť vernostný program, vytvoriť platformu pre veľkoobchodné spolupráce a nákupy, prinášať nové 
video-recepty a foto-recepty, zväčšovať skladové priestory a podobne.

Vyskúšajte originálne produkty priamo z Talianska v predajni Primitivo v Prešove alebo na našom e-shope www.primitivo.sk.
Tešíme sa na vás !